Vegan Patates Kanalımız

Vegan Patates Kanalımız

Vegan Patates programını bir süre önce, kendisi de vegan olan arkadaşım Melike Dede ile birlikte hayata geçirdik. Özellikle yakın çevremdeki insanlar uzun zamandır YouTube kanalı yapmam için beni cesaretlendirmeye çalışıyorlardı. Ancak hiçbir zaman kendimi tek başıma kameranın karşısında konuşurken hayal edemiyordum. Bir gün Didim VegFest’te tanıştığım arkadaşım Melike, YouTube kanalı teklifi ile gelince doğru zamanın bu olduğuna o kadar emindim ki. Her bölümde ayrı heyecan duyduğum kanalımız işte böyle hayata geçti.

Videolarımızda genel olarak veganlıkla ilgili merak edilenlere, vegan beslenme hakkındaki mitlere ve veganlığın sağlık üzerindeki etkilerine dair doğru bilinen yanlışlara değiniyoruz. Veganlığın etik ve ahlak boyutlarını ele alırken çevre üzerine etkilerini de konuşuyoruz. Günlük hayatta sık karşılaştığımız klişe sorulara ve argümanlara cevaplar arıyoruz.

vegan patates kanalımız

Kültür ve gelenekler ait olduğumuz topluma kabulümüzde önemli bir rol oynar. Bunların getirmiş olduğu yaşayışlarımız vardır; düşünmeden kabul ettiğimiz, sorgusuzca hayatımıza soktuğumuz ve sonuçlarını bilmeden uyguladığımız. İşte bu kanalla sizlere farklı bir bakış açısı sunmayı hedefledik. Geleneklerden ve sorgusuzca öğretilenlerden farklı bir bakış açısı… Konuştuğumuz sağlık konularında olabildiğince bilimsel makalelerden, ahlak ve çevre konularında ise felsefe akımlarından yararlanmaya çalışıyoruz. En büyük amacımız hiçbir canlıya zarar vermeden yaşamanın mümkün olduğunu herkese gösterebilmek.

Sağlıklı vegan yaşam hakkında merak ettikleriniz için Vegan Patates’i YouTube üzerinden izleyebilir ya da çeşitli platformlarda yayınladığımız podcastleri dinleyebilirsiniz. 

Vegan Yaşam ve Sağlık Kanalı Vegan Patates

Youtube İlk Bölüm – Veganlık Nedir?

YouTube kanalımız yayın hayatına bu video ile başladı. Kısaca veganlığı anlattığımız bu videoyu başlangıç niteliğinde kabul ediyoruz. İlerleyen bölümlerde “et yemezsek ne olur”, “B12 hakkında bilmemiz gerekenler”, “veganlığın çevresel etkileri”, “omega 3 hakkındaki gerçekler” gibi spesifik konularda da konuşacağız. Önümüzdeki bölümleri takip etmek için Vegan Patates Youtube kanalına abone olabilir, merak ettiklerinizi bize yorumlardan iletebilirsiniz.

Vegan yaşam hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz aşağıdaki linkten vegan yaşam ve sağlık kanalı Vegan Patates YouTube kanalına abone olabilir ya da Spotify ve iTunes üzerinden podcastlerimizi takip edebilirsiniz.

Vegan Patates Youtube Kanalı’na abone ol! 

Vegan Patates Podcast Kanalları

Vegan Patates Spotify Podcast’ini takip et!

Vegan Patates’i iTunes’ta takip et!

Vegan-patates-kanalımız-Itunes

Vegan Patates’i Google Podcast üzerinden dinle

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*